Maisto papildai su hidrolizuotu jūriniu kolagenu – raktas į stangresnę odą ir sveikus plaukus

Pasauliui pasiekus modernaus grožio viršūnę vis labiau pradedamas vertinti natūralus, prigimtinis grožis. Moterys ieško kuo daugiau natūralių būdų jaunystės ir grožio išsaugojimui. Jau kuris laikas žinoma, kad stangrios odos, žvilgančių plaukų ir tvirtų nagų paslaptis struktūrinis organizmo baltymas – kolagenas.

Kolagenas yra vienas iš pagrindinių organizmo gaminamų baltymų, ypač plačiai aptinkamas jungiamuosiuose ir struktūriniuose audiniuose, tokiuose kaip oda, sausgyslės, raumenys, sąnariai, raiščiai ir kt. Žmogaus organizme jis sudaro 25-35% visų kūno baltymų ir apie 75 % sausos odos masės.

Senstant, kolageno gamyba organizme mažėja, to pasekoje oda praranda elastingumą, papilkėja, mažėja plaukų apimtis ir gyvybingumas, o nagai tampa vis silpnesni. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad nuo 40 metų natūrali kolageno gamyba organizme kasmet sumažėja 1%. Tai įtakoja smulkių raukšlių atsiradimą, pradeda kisti odos spalva, didėja sąnarių susidėvėjimo tikimybė.

Siekiant išlaikyti pakankamą kolageno kiekį organizme į pagalbą pasitelkiami kolagenu praturtinti maisto papildai. Atlikus tyrimą, dėl kolageno maisto papildų vartojimo kartu su vitaminais A,C,D ir cinku, jau po mėnesio buvo pastebėta, kad gilesniuose odos epidermio sluoksniuose drėgmės lygis padidėjo. Po 90 dienų kolageno vartojimo ženkliai padidėjo odos elastingumas ir viskoelastingumas.

Lyginant su kitų tipų kolagenu, hidrolizuotas jūrinis kolagenas (Marine collagen hydrolysate)  turi mažiausią molekulinį dydį ir mažiausią molekulinę masę, o tai leidžia dalelėms lengviau praeiti pro žarnyno sieneles ir patekti į kraują, kurio dėka ląstelės aprūpinamos kolagenu. Hidrolizuotas I tipo jūrinis kolagenas absorbuojamas iki 1,5 karto efektyviau nei kitų rūšių kolagenai, todėl jis yra vienas geriausių ir efektyviausių kolageno tipų. Dėl šio kolageno funkcinio ir biologinio poveikio jis padeda atitolinti matomus senėjimo požymius.

Be odos, plaukų ir nagų būklės gerinimo, kolagenas padeda stabilizuoti cukraus kiekį kraujyje, mažina uždegiminius procesus, gerina kalcio ir kitų kaulams svarbių mineralų įsisavinimą, dalyvauja kraujo krešėjimo ir žaizdų gijimo procesuose, reguliuoja apetitą.

Jei norite išlaikyti grožį ir gerą savijautą, vartokite maisto papildus, kurių sudėtyje yra hidrolizuoto I tipo jūrinio kolageno. Absorbuojamas į kraują ir paskirstomas po visą kūną šis kolagenas padeda drėkinti odą, išlaikyti jos elastingumą, stiprinti plaukus ir nagus.

Literatūros sąrašas:

https://www.naturalproductsinsider.com/ingredients/peptan-marine-collagen-peptides-discover-ocean-possibilities-white-paper

https://www.mdpi.com/2076-3921/9/2/181/htm?crsi=662497360&cicada_org_src=healthwebmagazine.com&cicada_org_mdm=direct

Pirkinių krepšelis